Asigură-te
că ai instalat
deja
aplicația de
mobile
banking
Atenție la metodele de fraudare care circulă pe rețelele de socializare. Sunt promise câștiguri rapide și substanțiale prin investiții în diverse monede virtuale sau acțiuni la companii populare. Metodele se bazează pe discuții telefonice/WhatsApp în care ți se solicită instalarea de diverse aplicații. Cu ajutorul acestor aplicații (care, în realitate, oferă acces la distanță atacatorilor), se poate prelua controlul dispozitivului tău (mobil, laptop, PC) și, ulterior, pot fi inițiate tranzacții din contul tău bancar. Te rugăm să nu oferi date personale sensibile sau date de acces în aplicațiile bancare!
×Economisire și investiții
Economisire și investiții
Noutăţi
Aici gasiti stiri si materiale legate de actualitatea noastra : de la comunicate de presa business pana la proiectele din domeniul cultural, din educatie, sport sau tehnologie
Anunţuri de mentenanţă
Aici anuntam toate lucrarile de mentenanta intreprinse in scopul imbunatatirii performantei serviciilor noastre.
Scena 9
este o platforma de jurnalism cultural care face portretul tinerei generatii de creatori
Școala 9
este un proiect editorial dedicat educației preuniversitare creat de DoR și BRD
Mindcraft Stories
Publicație online despre știință & tehnologie, ca să înţelegem lumea în care trăim
Drumul banilor
este un proiect de educație financiară, un ghid de folosire eficientă a banilor noștri
Filialele şi societăţi asociate
Contact Investitori
Cultura
Investim in cultura pentru ca este nevoie de lideri şi proiecte care să ne reamintească de unde venim, cine suntem şi încotro ne ducem.
Educatie
Ne propunem să investim in profesori, pentru că aceștia sunt cei care pot schimba, in timp, educatia din Romania .
Sport
Iubim sportul pentru ca ne ofera o calatorie pasionanta, cu momente frumoase, momente mai grele, cu eroi care castiga, isi atrag fani sau dimpotriva se lupta cu momente dificile.
Mediu
Dezvoltarea economică nu se mai poate construi fără progres în domeniul mediului sau social. Este misiunea noastră să propunem modele de transformare pozitivă a lumii în care trăim.
Societate civilă
Implicarea in comunitate are ca obiective construirea de mecanisme durabile de interventie astfel incat copii si tinerii aflati in situatii dificile sa poata sa isi dezvolte abilitatile.
Lumea 9
Dezvoltăm și finanțăm proiecte, companii, afaceri pentru lumea de azi și cea de mâine. Pentru o lume curajoasă, care pune în centrul ei grija pentru planetă, dar și pentru oameni.
Mindcraft Academy
Programul care te ajută să faci puțină lumină în perspectivele tale. Să înveți ce îți place și apoi să faci ce-ți place.
Descoperă
Cunoaşte
Aplică
Online trading
Echipa noastră
Alte informaţii
SMS banking
Serviciu ce îți oferă informații despre conturile bancare direct de pe telefonul mobil
Serviciu ce îți oferă informații despre conturile bancare direct de pe telefonul mobil
Află detalii »Aici gasiti stiri si materiale legate de actualitatea noastra : de la comunicate de presa business pana la proiectele din domeniul cultural, din educatie, sport sau tehnologie
Află detalii »Aici anuntam toate lucrarile de mentenanta intreprinse in scopul imbunatatirii performantei serviciilor noastre.
Află detalii »este o platforma de jurnalism cultural care face portretul tinerei generatii de creatori
Află detalii »este un proiect editorial dedicat educației preuniversitare creat de DoR și BRD
Află detalii »Publicație online despre știință & tehnologie, ca să înţelegem lumea în care trăim
Află detalii »este un proiect de educație financiară, un ghid de folosire eficientă a banilor noștri
Află detalii »Investim in cultura pentru ca este nevoie de lideri şi proiecte care să ne reamintească de unde venim, cine suntem şi încotro ne ducem.
Află detalii »Ne propunem să investim in profesori, pentru că aceștia sunt cei care pot schimba, in timp, educatia din Romania .
Află detalii »Iubim sportul pentru ca ne ofera o calatorie pasionanta, cu momente frumoase, momente mai grele, cu eroi care castiga, isi atrag fani sau dimpotriva se lupta cu momente dificile.
Află detalii »Dezvoltarea economică nu se mai poate construi fără progres în domeniul mediului sau social. Este misiunea noastră să propunem modele de transformare pozitivă a lumii în care trăim.
Află detalii »Implicarea in comunitate are ca obiective construirea de mecanisme durabile de interventie astfel incat copii si tinerii aflati in situatii dificile sa poata sa isi dezvolte abilitatile.
Află detalii »Dezvoltăm și finanțăm proiecte, companii, afaceri pentru lumea de azi și cea de mâine. Pentru o lume curajoasă, care pune în centrul ei grija pentru planetă, dar și pentru oameni.
Află detalii »Programul care te ajută să faci puțină lumină în perspectivele tale. Să înveți ce îți place și apoi să faci ce-ți place.
Află detalii »Pentru a vizualiza documentele privind Oferta, vă rugăm:
Versiunile electronice ale materialelor ofertei („Materialele Ofertei”) sunt accesibile acționarilor existenți înregistrați in registrul acționarilor societății deținut de Depozitarul Central din România la Data Înregistrării de 6 iulie 2022 („Acționarii Eligibili”) și, respectiv, deținătorilor de GDR-uri existenți înregistrați în evidențele Euroclear Bank SA/NV și Clearstream Banking, Société Anonyme la Data Înregistrării de 7 iulie 2022 („Deținătorii de GDR-uri Eligibili”).
Vă rugăm să confirmați că sunteți Acționar Eligibil / Deținător de GDR-uri Eligibil (astfel cum acești termeni sunt definiți mai sus):
Vă rugăm să selectați țara din care accesați pagina de internet.
VERSIUNILE ELECTRONICE ALE MATERIALELOR OFERTEI („MATERIALELE OFERTEI”) PE CARE ÎNCERCAŢI SĂ LE ACCESAŢI VĂ SUNT PUSE LA DISPOZIŢIE PE ACEASTĂ PAGINĂ DE INTERNET DE CĂTRE OMV Petrom S.A. („SOCIETATEA”) CU BUNĂ CREDINŢĂ ŞI AU EXCLUSIV SCOP INFORMATIV.
MATERIALELE OFERTEI NU SE ADRESEAZĂ SAU NU SUNT DESTINATE A FI ACCESIBILE, DIRECT SAU INDIRECT, INTEGRAL SAU PARȚIAL, PERSOANELOR CARE NU SUNT (I) ACȚIONARI EXISTENȚI ÎNREGISTRAȚI ÎN REGISTRUL ACȚIONARILOR SOCIETĂȚII DEȚINUT DE DEPOZITARUL CENTRAL DIN ROMÂNIA LA DATA ÎNREGISTRĂRII DE 6 IULIE 2022 („ACȚIONARII ELIGIBILI”) ȘI, RESPECTIV, (II) DEȚINĂTORI DE GDR-URI EXISTENȚI ÎNREGISTRAȚI ÎN EVIDENȚELE EUROCLEAR BANK SA/NV ȘI CLEARSTREAM BANKING, SOCIÉTÉ ANONYME LA DATA ÎNREGISTRĂRII DE 7 IULIE 2022 („DEȚINĂTORII DE GDR-URI ELIGIBILI”) ȘI PERSOANELOR CARE SUNT (III) ACȚIONARI ELIGIBILI/DEȚINĂTORII DE GDR-URI ELIGIBILI DIN ORICE JURISDICȚIE ÎN LEGĂTURĂ CU CARE REALIZAREA UNEI ASTFEL DE OFERTE ESTE ILEGALĂ ÎN JURISDICȚIA RESPECTIVĂ ȘI/SAU DIN ORICE JURISDICȚIE ÎN CARE POSESIA SAU DISTRIBUȚIA MATERIALELOR OFERTEI POATE FI RESTRICȚIONATĂ CONFORM LEGII ȘI ÎN CARE EXTINDEREA DISPONIBILITĂŢII MATERIALELOR OFERTEI PE CARE ÎNCERCAŢI SĂ LE ACCESAŢI AR ÎNCĂLCA ORICE LEGE SAU REGLEMENTARE APLICABILĂ SAU AR NECESITA ORICE ÎNREGISTRARE SAU LICENȚIERE ÎN JURISDICȚIA RESPECTIVĂ.
IMPORTANT: Trebuie să citiți cu atenție următorul anunț – acesta se aplică tuturor persoanelor care accesează această pagina de internet. Vă rugăm să rețineți că declinarea de răspundere prezentată mai jos poate fi modificată sau actualizată. Ar trebui să citiți anunțul în întregime de fiecare dată când vizitați pagina de internet. Dacă accesați aceste Materiale ale Ofertei pe această pagina de internet, confirmați că ați citit și ați înțeles și sunteți de acord să respectați termenii și condițiile de mai jos. Dacă nu sunteți de acord cu termenii și condițiile, nu accesați această pagina de internet și nu vizualizați niciunul dintre aceste Materiale ale Ofertei.
Persoane din străinătate
Vizualizarea informațiilor din aceste Materiale ale Ofertei poate fi restricționată și nu sunt destinate a fi date publicității, publicate sau distribuite, integral sau parțial, direct sau indirect, în anumite jurisdicții. În alte jurisdicții, numai anumite categorii de persoane pot avea dreptul să vizualizeze aceste Materiale ale Ofertei.
Materialele Ofertei au doar scop informativ.
Orice acțiuni noi, inclusiv acțiunile care urmează să fie reprezentate de certificate globale de depozit (GDR-uri) („Valorile Mobiliare”) emise în legătură cu Oferta nu au fost și nu vor fi înregistrate în baza Legii privind Valorile Mobiliare din SUA, 1933, cu modificările ulterioare sau altor legi aplicabile privind valorile mobiliare din orice stat, provincie, teritoriu, district sau jurisdicție din Statele Unite ale Americii sau din orice jurisdicție cu excepția României.
Prin urmare, cu excepția situației în care o derogare în baza legilor relevante privind valorile mobiliare este aplicabilă, orice astfel de Valori Mobiliare nu pot fi oferite, vândute, revândute, preluate, exercitate, nu se poate renunța la acestea, nu pot fi transferate, livrate sau distribuite, în mod direct sau indirect, în și din orice jurisdicție în care ofertele sau vânzările sunt ilegale, iar persoanele care primesc astfel de documente (inclusiv cele care acționează în calitate de custode (custodian), reprezentant (nominee) și fiduciar (trustee)) nu le vor distribui sau nu le vor transmite în și din țările menționate anterior sau în orice altă jurisdicție în cazul in care o astfel de acțiune ar reprezenta o încălcare a legilor relevante din, sau ar presupune înregistrarea valorilor mobiliare respective în, jurisdicția respectivă („Jurisdicțiile Excluse”).
Nicio ofertă publică de Valori Mobiliare nu se va desfășura în Statele Unite ale Americii. În Statele Unite ale Americii, Valorile Mobiliare vor fi oferite doar Acționarilor Eligibili ai Societății sau Deținătorilor de GDR-uri Eligibili în conformitate cu Regula 801, care reprezintă o derogare de la cerința de înregistrare prevăzută de Legea privind Valorile Mobiliare din SUA, 1933, cu modificările ulterioare.
Materialele Ofertei se adresează și sunt destinate numai Acționarilor Eligibili și, respectiv, Deținătorilor de GDR-uri Eligibili în legătură cu exercitarea drepturilor de preferință ale acestora în cadrul majorării de capital social a Societății.
Orice investiție sau activitate de investiție la care se referă Materialele Ofertei este disponibilă numai Acționarilor Eligibili și Deținătorilor de GDR-uri Eligibili și se va încheia numai cu aceste persoane (în măsura permisă de legile din jurisdicțiile relevante ale acestora).
Baza accesului
Punerea la dispoziție a anunțurilor de presă și a altor documente în format electronic nu constituie o ofertă de vânzare sau solicitarea unei oferte de cumpărare a oricăror Valori Mobiliare în cadrul Societății. De asemenea, nu constituie nici vreo recomandare din partea Societății sau a oricărei alte părți de a vinde sau de a cumpăra Valori Mobiliare în cadrul Societății.
Cu excepția situației în care Societatea stabilește altfel și este permis de legislația și reglementările aplicabile, copii ale acestor Materiale ale Ofertei nu sunt și nu trebuie să fie date publicității sau în orice alt mod înaintate, distribuite sau transferate în și din orice Jurisdicție Exclusă. Orice nerespectare a oricăror astfel de restricții poate constitui o încălcare a legilor privind valorile mobiliare din jurisdicția respectivă.
În cazul în care nu aveți permisiunea să vizualizați materialele de pe această pagină de internet sau nu sunteți sigur dacă aveți permisiunea să vizualizați aceste materiale, vă rugăm să părăsiți această pagină de internet.
Aceste Materiale ale Ofertei nu trebuie să fie date publicității sau în orice alt mod înaintate, distribuite sau transferate în și din orice Jurisdicție Exclusă. Persoanele care primesc astfel de documente (inclusiv cele care acționează în calitate de custode (custodian), reprezentant (nominee) și fiduciar (trustee)) nu au permisiunea de a le disemina sau transfera în, către sau din orice Jurisdicție Exclusă.
Persoanele care accesează Materialele Ofertei sunt obligate să respecte toate legile și reglementările aplicabile, pe cheltuiala proprie.
Informații generale
Informațiile cuprinse în aceste Materiale ale Ofertei nu sunt exhaustive. Deși informațiile au fost pregătite cu diligență, este posibil ca nu toate aceste informații să fie corecte și actualizate din toate punctele de vedere, iar Societate nu își asumă responsabilitatea de a actualiza informațiile de pe această pagină de internet. Nu vă puteți baza, indiferent de scop, pe informațiile sau opiniile conținute în aceste Materiale ale Ofertei sau în orice alt document sau declarații orale sau pe caracterul complet, exactitatea sau corectitudinea acestor informații și/sau opinii din acestea. Toate informațiile sunt furnizate fără nicio garanție de orice fel, iar Societatea și consultanții săi nu fac nicio declarație și declină toate garanțiile și condițiile exprese și implicite de orice fel, inclusiv, dar fără a se limita la, declarații, garanții sau condiții privind acuratețea, actualitatea, caracterul complet, neîncălcarea, vandabilitatea sau adecvarea pentru un anumit scop, iar Societatea și consultanții săi nu își asumă nicio responsabilitate față de dumneavoastră sau față de orice terță parte pentru consecințele oricărei erori sau omisiuni. Nici Societatea, nici consultanții săi nu își asumă nicio răspundere pentru orice pierdere directă, indirectă sau consecutivă sau pentru daune de orice fel care rezultă din orice utilizare a acestei pagini de internet sau a oricăror informații cuprinse de acesta. Nici Societatea, nici consultanții săi nu își asumă nicio responsabilitate pentru încălcarea legilor și reglementărilor aplicabile privind valorile mobiliare de către persoane ca urmare a informațiilor false furnizate de aceste persoane.
Anumite informații din aceste Materiale ale Ofertei sunt informații istorice și pot fi depășite. Toate informațiile istorice ar trebui înțelese ca referindu-se la data publicării acestora. Rezultatele și evoluțiile reale pot fi semnificativ diferite de orice opinie sau așteptare exprimată în aceste Materiale ale Ofertei. În plus, performanțele anterioare nu reprezintă o indicație pentru performanța viitoare, fie a Societății, fie a Valorilor sale Mobiliare.
Anumite declarații cuprinse în Materialele Ofertei disponibile pe această parte a paginii de internet constituie declarații privind perspectivele. Prin natura lor, declarațiile privind perspectivele implică o serie de riscuri, incertitudini și ipoteze care ar putea face ca rezultatele sau evenimentele reale să difere semnificativ de cele exprimate sau implicite de declarațiile privind perspectivele. Aceste riscuri, incertitudini și ipoteze ar putea afecta în mod negativ rezultatul și efectele financiare ale planurilor și evenimentelor descrise în prezentul document. Declarațiile privind perspectivele cuprinse în aceste Materiale ale Ofertei care fac referire la tendințele sau activitățile din trecut nu ar trebui să fie considerate drept o garanție a faptului că astfel de tendințe sau activități vor continua în mod necesar și în viitor. Nu ar trebui să vă bazați în mod nejustificat pe declarații privind perspectivele, care sunt relevante doar la data documentului respectiv.
Aceste Materiale ale Ofertei v-au fost puse la dispoziție în formă electronică. Dorim să vă reamintim că materialele transmise prin intermediul acestei pagini de internet pot fi modificate sau schimbate în timpul procesului de transmitere electronică și, în consecință, nici Societatea, nici Managerul, nici orice intermediar nu își asumă nicio răspundere sau responsabilitate cu privire la orice diferență între materialele distribuite dumneavoastră în format electronic și orice versiune tipărită. Prin accesarea acestor Materiale ale Ofertei, sunteți de acord să le primiți în format electronic.
Sunteți responsabil pentru protecția împotriva virușilor și a altor elemente distructive. Primirea acestor Materiale ale Ofertei prin transmitere electronică se face pe propriul risc și este responsabilitatea dumneavoastră să vă luați măsuri de protecție pentru a vă asigura că nu conțin viruși și alte elemente de natură distructivă.
Confirmarea înțelegerii și acceptării acestui anunț
Prin apăsarea butonului „SUNT DE ACORD”, garantez că
VERSIUNILE ELECTRONICE ALE MATERIALELOR OFERTEI („MATERIALELE OFERTEI”) PE CARE ÎNCERCAŢI SĂ LE ACCESAŢI VĂ SUNT PUSE LA DISPOZIŢIE PE ACEASTĂ PAGINĂ DE INTERNET DE CĂTRE OMV Petrom S.A. CU BUNĂ CREDINŢĂ ŞI AU EXCLUSIV SCOP INFORMATIV.
MATERIALELE OFERTEI NU SE ADRESEAZĂ SAU NU SUNT DESTINATE A FI ACCESIBILE, DIRECT SAU INDIRECT, INTEGRAL SAU PARȚIAL, PERSOANELOR CARE NU SUNT (I) ACȚIONARI EXISTENȚI ÎNREGISTRAȚI ÎN REGISTRUL ACȚIONARILOR SOCIETĂȚII DEȚINUT DE DEPOZITARUL CENTRAL DIN ROMÂNIA LA DATA ÎNREGISTRĂRII DE 6 IULIE 2022 („ACȚIONARII ELIGIBILI”) ȘI, RESPECTIV, (II) DEȚINĂTORI DE GDR-URI EXISTENȚI ÎNREGISTRAȚI ÎN EVIDENȚELE EUROCLEAR BANK SA/NV ȘI CLEARSTREAM BANKING, SOCIÉTÉ ANONYME LA DATA ÎNREGISTRĂRII DE 7 IULIE 2022 („DEȚINĂTORII DE GDR-URI ELIGIBILI”) ȘI PERSOANELOR CARE SUNT (III) ORICE ACȚIONARI ELIGIBILI/DEȚINĂTORII DE GDR-URI ELIGIBILI DIN ORICE JURISDICȚIE ÎN LEGĂTURĂ CU CARE REALIZAREA UNEI ASTFEL DE OFERTE ESTE ILEGALĂ ÎN JURISDICȚIA RESPECTIVĂ ȘI/SAU DIN ORICE JURISDICȚIE ÎN CARE POSESIA SAU DISTRIBUȚIA MATERIALELOR OFERTEI POATE FI RESTRICȚIONATĂ CONFORM LEGII ȘI ÎN CARE EXTINDEREA DISPONIBILITĂŢII MATERIALELOR OFERTEI PE CARE ÎNCERCAŢI SĂ LE ACCESAŢI AR ÎNCĂLCA ORICE LEGE SAU REGLEMENTARE APLICABILĂ SAU AR NECESITA ORICE ÎNREGISTRARE SAU LICENȚIERE ÎN JURISDICȚIA RESPECTIVĂ.
IMPORTANT: Trebuie să citiți cu atenție următorul anunț – acesta se aplică tuturor persoanelor care accesează această pagina de internet. Vă rugăm să rețineți că declinarea de răspundere prezentată mai jos poate fi modificată sau actualizată. Ar trebui să citiți anunțul în întregime de fiecare dată când vizitați pagina de internet. Dacă accesați aceste Materiale ale Ofertei pe această pagina de internet, confirmați că ați citit și ați înțeles și sunteți de acord să respectați termenii și condițiile de mai jos. Dacă nu sunteți de acord cu termenii și condițiile, nu accesați această pagina de internet și nu vizualizați niciunul dintre aceste Materiale ale Ofertei.
Persoane din străinătate
Vizualizarea informațiilor din aceste Materiale ale Ofertei poate fi restricționată și nu sunt destinate a fi date publicității, publicate sau distribuite, integral sau parțial, direct sau indirect, în anumite jurisdicții. În alte jurisdicții, numai anumite categorii de persoane pot avea dreptul să vizualizeze aceste Materiale ale Ofertei
Materialele Ofertei au doar scop informativ.
Orice acțiuni noi, inclusiv acțiunile care urmează să fie reprezentate de certificate globale de depozit (GDR-uri) („Valorile Mobiliare”) emise în legătură cu Oferta nu au fost și nu vor fi înregistrate în baza Legii privind Valorile Mobiliare din SUA, 1933, cu modificările ulterioare sau altor legi aplicabile privind valorile mobiliare din orice stat, provincie, teritoriu, district sau jurisdicție din Statele Unite ale Americii sau din orice alte jurisdicții cu excepția României.
Prin urmare, cu excepția situației în care o derogare în baza legilor relevante privind valorile mobiliare este aplicabilă, orice astfel de Valori Mobiliare nu pot fi oferite, vândute, revândute, preluate, exercitate, nu se poate renunța la acestea, nu pot fi transferate, livrate sau distribuite, în mod direct sau indirect, în și din orice jurisdicție în care ofertele sau vânzările sunt ilegale, iar persoanele care primesc astfel de documente (inclusiv cele care acționează în calitate de custode (custodian), reprezentant (nominee) și fiduciar (trustee)) nu le vor distribui sau nu le vor transmite în sau din țările menționate anterior sau în orice altă jurisdicție în cazul in care o astfel de acțiune ar reprezenta o încălcare a legilor relevante din, sau ar presupune înregistrarea valorilor mobiliare respective în, jurisdicția respectivă („Jurisdicțiile Excluse”).
Nicio ofertă publică de Valori Mobiliare nu se va desfășura în Statele Unite ale Americii. În Statele Unite ale Americii, Valorile Mobiliare vor fi oferite doar Acționarilor Eligibili ai Societății sau Deținătorilor de GDR-uri Eligibili în conformitate cu Regula 801, care reprezintă o derogare de la cerința de înregistrare prevăzută de Legea privind Valorile Mobiliare din SUA, 1933, cu modificările ulterioare.
Materialele Ofertei se adresează și sunt destinate numai Acționarilor Eligibili și, respectiv, Deținătorilor de GDR-uri Eligibili în legătură cu exercitarea drepturilor de preferință ale acestora în cadrul majorării de capital social a Societății.
Orice investiție sau activitate de investiție la care se referă Materialele Ofertei este disponibilă numai Acționarilor Eligibili și Deținătorilor de GDR-uri Eligibili și se va încheia numai cu aceste persoane (în măsura permisă de legile din jurisdicțiile relevante ale acestora).
Baza accesului
Punerea la dispoziție a anunțurilor de presă și a altor documente în format electronic nu constituie o ofertă de vânzare sau solicitarea unei oferte de cumpărare a oricăror Valori Mobiliare în cadrul Societății. De asemenea, nu constituie nici vreo recomandare din partea Societății sau a oricărei alte părți de a vinde sau de a cumpăra Valori Mobiliare în cadrul Societății.
Cu excepția situației în care Societatea stabilește altfel și este permis de legislația și reglementările aplicabile, copii ale acestor Materiale ale Ofertei nu sunt și nu trebuie să fie date publicității sau în orice alt mod înaintate, distribuite sau transferate în sau din orice Jurisdicție Exclusă. Orice nerespectare a oricăror astfel de restricții poate constitui o încălcare a legilor privind valorile mobiliare din jurisdicția respectivă.
În cazul în care nu aveți permisiunea să vizualizați materialele de pe această pagină de internet sau nu sunteți sigur dacă aveți permisiunea să vizualizați aceste materiale, vă rugăm să părăsiți această pagină de internet.
Aceste Materiale ale Ofertei nu trebuie să fie date publicității sau în orice alt mod înaintate, distribuite sau transferate în sau din orice Jurisdicție Exclusă. Persoanele care primesc astfel de documente (inclusiv cele care acționează în calitate de custode (custodian), reprezentant (nominee) și fiduciar (trustee)) nu au permisiunea de a le disemina sau transfera în, către sau din orice Jurisdicție Exclusă.
Persoanele care accesează Materialele Ofertei sunt obligate să respecte toate legile și reglementările aplicabile, pe cheltuiala proprie.
Informații generale
Informațiile cuprinse în aceste Materiale ale Ofertei nu sunt exhaustive. Deși informațiile au fost pregătite cu diligență, este posibil ca nu toate aceste informații să fie corecte și actualizate din toate punctele de vedere, iar Societate nu își asumă responsabilitatea de a actualiza informațiile de pe această pagină de internet. Nu vă puteți baza, indiferent de scop, pe informațiile sau opiniile conținute în aceste Materiale ale Ofertei sau în orice alt document sau declarații orale sau pe caracterul complet, exactitatea sau corectitudinea acestor informații și/sau opinii din acestea. Toate informațiile sunt furnizate fără nicio garanție de orice fel, iar Societatea și consultanții săi nu fac nicio declarație și declină toate garanțiile și condițiile exprese și implicite de orice fel, inclusiv, dar fără a se limita la, declarații, garanții sau condiții privind acuratețea, actualitatea, caracterul complet, neîncălcarea, vandabilitatea sau adecvarea pentru un anumit scop, iar Societatea și consultanții săi nu își asumă nicio responsabilitate față de dumneavoastră sau față de orice terță parte pentru consecințele oricărei erori sau omisiuni. Nici Societatea, nici consultanții săi nu își asumă nicio răspundere pentru orice pierdere directă, indirectă sau consecutivă sau pentru daune de orice fel care rezultă din orice utilizare a acestei pagini de internet sau a oricăror informații cuprinse de acesta. Nici Societatea, nici consultanții săi nu își asumă nicio responsabilitate pentru încălcarea legilor și reglementărilor aplicabile privind valorile mobiliare de către persoane ca urmare a informațiilor false furnizate de aceste persoane.
Anumite informații din aceste Materiale ale Ofertei sunt de informații istorice și pot fi depășite. Toate informațiile istorice ar trebui înțelese ca referindu-se la data publicării acestora. Rezultatele și evoluțiile reale pot fi semnificativ diferite de orice opinie sau așteptare exprimată în aceste Materiale ale Ofertei. În plus, performanțele anterioare nu reprezintă o indicație pentru performanța viitoare, fie a Societății, fie a Valorilor sale Mobiliare.
Anumite declarații cuprinse în Materialele Ofertei disponibile pe această parte a paginii de internet constituie declarații privind perspectivele. Prin natura lor, declarațiile privind perspectivele implică o serie de riscuri, incertitudini și ipoteze care ar putea face ca rezultatele sau evenimentele reale să difere semnificativ de cele exprimate sau implicite de declarațiile privind perspectivele. Aceste riscuri, incertitudini și ipoteze ar putea afecta în mod negativ rezultatul și efectele financiare ale planurilor și evenimentelor descrise în prezentul document. Declarațiile privind perspectivele cuprinse în aceste Materiale ale Ofertei care fac referire la tendințele sau activitățile din trecut nu ar trebui să fie considerate drept o garanție a faptului că astfel de tendințe sau activități vor continua în mod necesar și în viitor. Nu ar trebui să vă bazați în mod nejustificat pe declarații privind perspectivele, care sunt relevante doar la data documentului respectiv.
Aceste Materiale ale Ofertei v-au fost puse la dispoziție în formă electronică. Dorim să vă reamintim că materialele transmise prin intermediul acestei pagini de internet pot fi modificate sau schimbate în timpul procesului de transmitere electronică și, în consecință, nici Societatea, nici Managerul, nici orice intermediar nu își asumă nicio răspundere sau responsabilitate cu privire la orice diferență între materialele distribuite dumneavoastră în format electronic și orice versiune tipărită. Prin accesarea acestor Materiale ale Ofertei, sunteți de acord să le primiți în format electronic.
Sunteți responsabil pentru protecția împotriva virușilor și a altor elemente distructive. Primirea acestor Materiale ale Ofertei prin transmitere electronică se face pe propriul risc și este responsabilitatea dumneavoastră să vă luați măsuri de protecție pentru a vă asigura că nu conțin viruși și alte elemente de natură distructivă.
Confirmarea înțelegerii și acceptării acestui anunț
Prin apăsarea butonului „SUNT DE ACORD”, garantez că
INFORMAȚII IMPORTANTE
Ați indicat faptul că sunteți localizat în Statele Unite ale Americii. Aceste documente nu sunt adresate, destinate sau accesibile persoanelor localizate în Statele Unite ale Americii. Cu toate acestea, persoanele localizate în Statele Unite ale Americii, care confirmă informațiile de mai jos, pot accesa aceste documente. Vă rugăm să citiți declarațiile de mai jos cu atenție și să transmiteți informația solicitată, în vederea primirii acestor documente. În cazul în care nu puteți face declarațiile de mai jos, vă rugăm să părăsiți această pagină.
DECLARAȚII
Sunt un „cumpărător instituțional calificat” (un „QIB”), conform definiției din Regula 144A („Regula 144A”) din Legea privind Valorile Mobiliare astfel cum a fost modificată („Legea privind Valorile Mobiliare”).
Am calitatea de deținător de certificate globale de depozit („GDR”), emise conform Regulii 144A, având drept instrument suport acțiunile emise de Societatea Energetică Electrica S.A. („Emitentul”) la data de 24 octombrie 2019, fiind astfel un „Deținător Îndreptățit de GDR”.
În cazul în care acționez în calitate de fiduciar sau agent pentru unul sau mai multe conturi de investitori, a) fiecare asemenea cont reprezintă un QIB care are calitatea de Deținător Îndreptățit de GDR, b) dețin puterea de decizie discreționară și putere deplină de a da declarațiile, garanțiile, acordurile și confirmările menționate prin prezenta, cu privire la fiecare dintre aceste conturi.
Confirm faptul că documentele vizează o tranzacție care nu face obiectul cerințelor de înregistrare prevăzute de Legea privind Valorile Mobiliare sau o tranzacție care este disponibilă în Statele Unite ale Americii doar în temeiul unei excepții de la cerințele de înregistrare prevăzute de Legea privind Valorile Mobiliare.
Prin apăsarea butonului „SUNT DE ACORD” de mai sus, declarați faptul că declarațiile și informațiile transmise sunt adevărate și corecte, că doriți să accesați documentele. Sunteți de acord că documentele pe care le primiți sunt doar pentru uzul dumneavoastră propriu și că nu vor fi transmise, dezvăluite, publicate sau distribuite către nicio persoană (altele decât persoanele din organizația dumneavoastră care nu sunt localizate sau rezidente în Statele Unite sau în orice altă jurisdicție în care nu ar fi legal să faceți acest lucru).
Vă rugăm să completați toate câmpurile de mai jos. Toate câmpurile sunt obligatorii.
Grup BRD
© 2023 BRD. Acest site este proprietatea BRD - Groupe Societe Generale. Toate drepturile rezervate.
© 2023 BRD. Acest site este proprietatea BRD - Groupe Societe Generale. Toate drepturile rezervate. Termenii și condițiile Hartă site
Dorim sa iti reamintim ca BRD – GSG nu a solicitat si nu va va solicita niciodata datele de autentificare (cod utilizator, parola sau parola token) sau datele confidentiale aferente cardului tau (numar card, data expirarii, cod de securitate sau PIN), nici telefonic si nici pe e-mail sau SMS.
Aceste date confidentiale se vor folosi doar in momentul autentificarii in aplicatia de internet banking sau in momentul efectuarii unei plati cu cardul bancar.
In acelasi timp, daca observi un aspect diferit de cel obisnuit al aplicatiei MyBRD Net sau un comportament pe care nu l-ai mai intalnit (ex. Un mesaj de notificare ca pagina este indisponibila si esti invitat sa te reautentifici sau sa iti resincronizezi dispozitivul token), opreste imediat procesul de autentificare si te rugam sa ne contactezi de urgenta prin MyBRD Contact la tel: 021 302 6161.
Intotdeauna alaturi de tine,
Banca ta. Echipa ta