Asigură-te
că ai instalat
deja
aplicația de
mobile
banking
Atenție la metodele de fraudare care circulă pe rețelele de socializare. Sunt promise câștiguri rapide și substanțiale prin investiții în diverse monede virtuale sau acțiuni la companii populare. Metodele se bazează pe discuții telefonice/WhatsApp în care ți se solicită instalarea de diverse aplicații. Cu ajutorul acestor aplicații (care, în realitate, oferă acces la distanță atacatorilor), se poate prelua controlul dispozitivului tău (mobil, laptop, PC) și, ulterior, pot fi inițiate tranzacții din contul tău bancar.
Te rugăm să nu oferi date personale sensibile sau date de acces în aplicațiile bancare!
×Economisire și investiții
Economisire și investiții
Noutăţi
Aici gasiti stiri si materiale legate de actualitatea noastra : de la comunicate de presa business pana la proiectele din domeniul cultural, din educatie, sport sau tehnologie
Anunţuri de mentenanţă
Aici anuntam toate lucrarile de mentenanta intreprinse in scopul imbunatatirii performantei serviciilor noastre.
Scena 9
este o platforma de jurnalism cultural care face portretul tinerei generatii de creatori
Școala 9
este un proiect editorial dedicat educației preuniversitare creat de DoR și BRD
Mindcraft Stories
Publicație online despre știință & tehnologie, ca să înţelegem lumea în care trăim
Drumul banilor
este un proiect de educație financiară, un ghid de folosire eficientă a banilor noștri
Filialele şi societăţi asociate
Contact Investitori
Cultura
Investim in cultura pentru ca este nevoie de lideri şi proiecte care să ne reamintească de unde venim, cine suntem şi încotro ne ducem.
Educatie
Ne propunem să investim in profesori, pentru că aceștia sunt cei care pot schimba, in timp, educatia din Romania .
Sport
Iubim sportul pentru ca ne ofera o calatorie pasionanta, cu momente frumoase, momente mai grele, cu eroi care castiga, isi atrag fani sau dimpotriva se lupta cu momente dificile.
Mediu
Dezvoltarea economică nu se mai poate construi fără progres în domeniul mediului sau social. Este misiunea noastră să propunem modele de transformare pozitivă a lumii în care trăim.
Societate civilă
Implicarea in comunitate are ca obiective construirea de mecanisme durabile de interventie astfel incat copii si tinerii aflati in situatii dificile sa poata sa isi dezvolte abilitatile.
Lumea 9
Dezvoltăm și finanțăm proiecte, companii, afaceri pentru lumea de azi și cea de mâine. Pentru o lume curajoasă, care pune în centrul ei grija pentru planetă, dar și pentru oameni.
Descoperă
Cunoaşte
Aplică
Online trading
Echipa noastră
Alte informaţii
SMS banking
Serviciu ce îți oferă informații despre conturile bancare direct de pe telefonul mobil
Serviciu ce îți oferă informații despre conturile bancare direct de pe telefonul mobil
Află detalii »Aici gasiti stiri si materiale legate de actualitatea noastra : de la comunicate de presa business pana la proiectele din domeniul cultural, din educatie, sport sau tehnologie
Află detalii »Aici anuntam toate lucrarile de mentenanta intreprinse in scopul imbunatatirii performantei serviciilor noastre.
Află detalii »este o platforma de jurnalism cultural care face portretul tinerei generatii de creatori
Află detalii »este un proiect editorial dedicat educației preuniversitare creat de DoR și BRD
Află detalii »Publicație online despre știință & tehnologie, ca să înţelegem lumea în care trăim
Află detalii »este un proiect de educație financiară, un ghid de folosire eficientă a banilor noștri
Află detalii »Investim in cultura pentru ca este nevoie de lideri şi proiecte care să ne reamintească de unde venim, cine suntem şi încotro ne ducem.
Află detalii »Ne propunem să investim in profesori, pentru că aceștia sunt cei care pot schimba, in timp, educatia din Romania .
Află detalii »Iubim sportul pentru ca ne ofera o calatorie pasionanta, cu momente frumoase, momente mai grele, cu eroi care castiga, isi atrag fani sau dimpotriva se lupta cu momente dificile.
Află detalii »Dezvoltarea economică nu se mai poate construi fără progres în domeniul mediului sau social. Este misiunea noastră să propunem modele de transformare pozitivă a lumii în care trăim.
Află detalii »Implicarea in comunitate are ca obiective construirea de mecanisme durabile de interventie astfel incat copii si tinerii aflati in situatii dificile sa poata sa isi dezvolte abilitatile.
Află detalii »Dezvoltăm și finanțăm proiecte, companii, afaceri pentru lumea de azi și cea de mâine. Pentru o lume curajoasă, care pune în centrul ei grija pentru planetă, dar și pentru oameni.
Află detalii »02 Nov 2016
Cluj-Napoca, 2 noiembrie 2016. TechFest, primul festival al tehnologiei din Transilvania, se pregătește de start. Programatori, antreprenori și pasionați de cele mai noi tehnologii sunt așteptați la Cluj-Napoca între 11 și 20 noiembrie pentru zece zile de evenimente diverse dedicate industriei IT. Ultimele noutăți ale festivalului au fost prezentate de organizatori miercuri, în cadrul unei conferințe de presă.
„TechFest se adresează întregii industrii IT, de la manageri de companie și programatori la pasionați de gadget-uri și tineri care își doresc o carieră în acest domeniu. Cele zece zile de festival aduc evenimente dedicate tuturor categoriilor de public și suntem convinși că în scurt timp TechFest va deveni un festival de referință pentru această zonă a Europei”, a declarat Cristian Dascălu, fondator al Centrului StartUp Transilvania, organizatorii TechFest.
„Suntem aici pentru că ne plac tehnologia și inovarea, dar nu doar din acest motiv. Trăim într-o societate în care tehnologia este omniprezentă şi a reuşit să schimbe obiceiurile sociale, în care noua generaţie e mai obişnuită cu tastatura decât cu scrisul de mână şi în care noi, companiile, angajăm pentru joburi care acum 10 ani nu existau. TechFest arată drumul către un viitor în care tehnologia va ajuta comunităţile să se dezvolte mai bine, iar BRD este alături de Cluj în această călătorie ”, a transmis Călin Cojocaru, directorul regional de retail al BRD Groupe Société Générale, co-organizator al evenimentului.
TechFest 2016 începe cu MegaHack, unde sute de programatori și pasionați sunt așteptați să rezolve, în echipe, teste propuse de partenerii festivalului. MegaHack se desfășoară între 11 și 13 noiembrie în zona de evenimente de la Iulius Mall, iar publicul poate asista la maratonul de 50 de ore de codare. O altă competiție din cadrul TechFest este Transilvania DemoDay, desfășurată în 20 noiembrie, unde 20 de start-up-uri vor fi prezentate în fața potențialilor investitori.
Organizatorii au pregătit două conferințe dedicate industriei IT: TechTalks (16-17 noiembrie) și CodeCamp Conference (19 noiembrie). Invitații speciali ai TechTalks sunt Christoffer Noring, expert în dezvoltare Google; Nicoleta Benga, account manager la LinkedIn; Umar Hansa, programator la Springer Nature, cu o experiență anterioară de cinci ani la Shazam. Alături de aceștia, la conferință vor mai vorbi specialiști de la Microsoft, BRD Groupe Société Générale, IBM, Uber, CodeCamp, Școala Informală de IT, Pony Car Sharing, SprintPoint Techcelerator, VectorWatch și alții. Tematica variază de la tehnologie, management de produs și marketing până la experiența utilizatorului, securitate, programare în cloud, tehnologii Microsoft și Internet of Things (IoT). Lista completă și programul TechTalks se găsesc pe site. La CodeCamp sunt așteptați peste 1.000 de participanți, care își vor putea alege prezentările desfășurate în 8 paneluri paralele. Vin aici 60 de vorbitori de la Microsoft, Amazon, TSS Yonder, iQuest, Arobs, Fortech, Evozon, Softvision, Yonder, Endava, Continental, SDL și alții.
La Smart City Forum, desfășurat în 16 noiembrie, organizatorii vor să demareze procesul de includere a României în familia Open & Agile Smart Cities (OASC), inițiativă globală din Bruxelles, Belgia, care include 89 de orașe din 19 țări din Europa, America Latină și Asia-Pacific. Primăriile din Cluj-Napoca, Oradea, Alba Iulia și Târgu-Mureș participă la Smart City Forum alături de Trencadis, GovITHub, Fiware și iHub.eu.
Bunele-practici sunt recompensate în 17 noiembrie, la gala Cluj Tech Industry Awards. Iar ExpoTech aduce la Iulius Mall în week-end-ul 18-20 noiembrie cele mai noi gadget-uri tehnologice, roboți, jocuri și mașini electrice, în timp ce tinerii interesați de o carieră în IT pot participa la Tech Open Days. În plus, comunitatea tech are parte și de propria petrecere: peste 600 de „geeks” („tocilari” experți în IT) sunt așteptați în 17 noiembrie la Party 404.
TechFest este un eveniment organizat de Centrul StartUp Transilvania.
Co-organizator: BRD Groupe Société Générale.
Articole asemănătoare
Evoluția principalilor indicatori financiari și comerciali ai BRD Groupe Société Générale la 30 iuni...
Începând din această săptămână, BRD le furnizează clienților săi persoane juridice - IMM-uri și comp...
Grup BRD
© 2023 BRD. Acest site este proprietatea BRD - Groupe Societe Generale. Toate drepturile rezervate.
© 2023 BRD. Acest site este proprietatea BRD - Groupe Societe Generale. Toate drepturile rezervate. Termenii și condițiile Hartă site
Dorim sa iti reamintim ca BRD – GSG nu a solicitat si nu va va solicita niciodata datele de autentificare (cod utilizator, parola sau parola token) sau datele confidentiale aferente cardului tau (numar card, data expirarii, cod de securitate sau PIN), nici telefonic si nici pe e-mail sau SMS.
Aceste date confidentiale se vor folosi doar in momentul autentificarii in aplicatia de internet banking sau in momentul efectuarii unei plati cu cardul bancar.
In acelasi timp, daca observi un aspect diferit de cel obisnuit al aplicatiei MyBRD Net sau un comportament pe care nu l-ai mai intalnit (ex. Un mesaj de notificare ca pagina este indisponibila si esti invitat sa te reautentifici sau sa iti resincronizezi dispozitivul token), opreste imediat procesul de autentificare si te rugam sa ne contactezi de urgenta prin MyBRD Contact la tel: 021 302 6161.
Intotdeauna alaturi de tine,
Banca ta. Echipa ta